1. Anasayfa
 2. Güncel Siyaset

MUHAFAZAKARLARIN SOL MAHALLE KOMPLEKSİ

MUHAFAZAKARLARIN SOL MAHALLE KOMPLEKSİ
266

Mehtap Yılmaz

Sosyal medya sapıklarından biri, Başak Demirtaş’a ileri geri laflar etmiş!

Bunu ilk fark eden, kendisi de had safhada küfürlü bir hanım olan CHP’li Canan Kaftancıoğlu oldu!

Hemen AK Partili kadınları Başak Demirtaş’a destek vermeye çağırdı! Savcı ve hakimleri görevlerini yapmaya davet etti!

Bakanlık düzeyinde bir destek alacağını kendisi bile tahmin etmemiş olmalı ki savcı ve hakimleri göreve çağırmakla yetindi!

Derken Canan Kaftancıoğlu’nun yaptığı çağrıya cevap, bakanlık düzeyinde geldi!

Vay be! Çağrı yapar yapmaz, “şak” diye cevap geldi! Normalde bir savcının müdahil olacağı işe bizzat bakan müdahil oldu! Ve şaşırtıcı bir süratle şahıs enselendi!

Ahlaksız mesaj atan şahsın kimliği anında belirlendi ve hakkında gözaltı kararı verildi! 

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığının açıklaması ayyynen şöyle!  “Söz konusu paylaşımlarda bulunan ve kimliği tespit edilen şahıs hakkında gözaltı kararı verilmiş olup, soruşturma aşamaları hassasiyetle takip edilmektedir.” Ardından V.M.’nin Sakarya’da gözaltına alındığı açıklandı. Kaynak…

İyi de kimdir ki bu Canan Kaftancıoğlu?

Gezi eylemlerine katılmadı mı?

PKK’yı kuran terörist Sakine Cansız için “devrimci” demedi mi?

Terör örgütü “MLKP liderine bin selam” göndermedi mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik, küfürlü bir duvar yazısı paylaşıp, “ben yazmadım Miki yazdı” diye twitlemedi mi?

“Elime makineli alıp Ankara’ya gidesim var” demedi mi?

“Kalıbınıza s.çayım” diye sövmedi mi?

O halde Canan Kaftancıoğlu “höt” deyince “hazır ol”a geçmek de nedir böyle?

***

Bizim mahallede aşırı bir öteki mahalle kompleksi var!  18 yıllık iktidar süreci dahi bizim mahallenin üzerine karabasan gibi çöken bu aşağılık kompleksini silmeye yetemedi.

Neyin korkusudur bu?

Neyin pısırıklığıdır?

Neyin ezikliği?

Aşağılık komplekslerinizi, pısırıklığınızı, ezikliğinizi yenmeniz için 18 yıllık iktidar süreci yetmedi mi? Sol mahalleye karşı özgüven kazanmanız için, getirildiğiniz makamlar, mevkiler kifayet etmedi mi?

Bu konuda en etkili yazıyı Cem Küçük yazdı: “Ezik muhafazakarlık ve şartlar değişirse korkusu!” Bu yazıyı, başta ezik muhafazakarların ve “şartlar değişirse” korkusu yaşayanların sabah-akşam aç karna birer kez okumalarını tavsiye ediyorum! Kaynak…

Fuat Uğur da yine çok etkili bir yazı kaleme aldı. Yazının bir bölümünde “Kadınlar yalnızca CHP ve HDP’de yok AK Parti yöneticileri!” diyerek hepimizin hissiyatına tercüman oluyor! Kaynak…

“Kadınlar yalnızca CHP ve HDP’de yok AK Parti yöneticileri!

AK Parti yöneticilerinin ve artı muhafazakâr camiadan bazı kalemlerin bu canhıraş çabası, AK Parti’ye yakın gazetecileri ve sosyal medya fenomeni kadınları öyle rahatsız etti ki sitemlerini dile getirmekten kendilerini alamadılar. Özellikle de Başak Demirtaş için mesaj yayınlayan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül eleştirilerin odağındaydı. İşte onlardan bazıları:

 

“Fadime Özkan/Gazeteci-Yazar

“Demirtaş’ın eşine kim olduğu belirsiz birinin ettiği hakaretle ilgili bir şey yapmayı düşünmüyorum. Kınama sırasına falan girmeyeceğim. Savcılar bulsun o müptezeli, yakasından tutup hesabını sorsun. Bitti. (son dönemlerde muhalefetin yürüttüğü eş siyasetini sorunlu buluyorum)”

Meryem Gayberi/Gazeteci-Yazar

“Yıllardır twitter’dan yediğimiz küfür hakaret tehdit yanımıza kâr kaldı. Başak Demirtaş’a yapılan edepsizliğin on katı yapıldı biz kadın gazetecilere. Sahip çıkan da kınayan da olmadı. Ne diyelim!”

Mehtap Yılmaz/Gazeteci-Yazar

“Sn. Abdulhamit Gül, HDP-PKK aleyhine yazdığım yazılardan sonra HDP-PKK’lıların bana yönelik ‘ahlaksız ve tahkir edici’, iffet ve haysiyetimi hedef alan paylaşımlarını da kınamaya davet ediyorum!”

Politic-TRT/Gazeteci

“Çok sayın ince fikirli, nezaket abidesi AK Partili vekillerim. Eşim terörist değil. Ben de kendi hâlinde yaşayan bir hanımım. Tek suçum Recep Tayyip Erdoğan’ın davasını savunmak. Başak Demirtaş’a sahip çıktığınız gibi neden bana sahip çıkmadınız? 

Meryem İlayda Atlas/Gazeteci-Yazar

Özürcülere hatırlatma: 1- Hesap sahte, kimseyi temsil etmez. 2- Yesil nokta karneyle mi dağıtılıyor? 3- Bu dili tasvip etmediğinizi göstermek için daha gerçekçi imkânlar var. 4- Siyasetçi, gazeteci kadınlara AK Parti’yi destekledikleri için söylenmedik kalmadı, gıkınız çıkmadı. 5- Özür dilemeden önce ilk 3 maddeyi gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

Meryem İlayda Atlas/Gazeteci-Yazar

“Bazı ‘İslamcı’ abi ablaların insanlara sövülmesi ile ilgili ahlakî kaygılarını anlıyorum. Ama bu kaygılar ne hikmetse sadece karşı mahallenin kadınları, hassasiyetleri, hukuku söz konusu olduğunda devreye giriyor.”

Zeynep Ceyda Akduman/Gazeteci (Samsun Güncel Haber ve Merkez FM)

“Cumhurbaşkanımıza, eşine, kızlarına yapılan hakaretler ne olacak? Sırf Erdoğancıyız diye burada her gün yediğimiz küfürler? Önce bize sahip çıkın onların sahibi çok zaten!”

Derya/Sosyal Medya kullanıcısı

“Ben Başak Demirtaş olmadığım için DM kutumda böyle mesajlar olması normal galiba, değilse de artık bir kınama yayınlarsınız.”(tweet ekinde iğrenç mesajlar var)

Hilal Kaplan/Gazeteci-Yazar

“Ben burada her gün bana yazılan bazı pislikleri paylaşmaya hayâ ederim ama şu kadarını da söyleyeyim: Söz konusu eziklerin nazarımda sitem edecek kadar bile değeri yoktur. Ben Allah rızası gözetmesem bu işi yapmam, karşılığını da ancak O’ndan dilerim. Dileyen üstüne alınabilir!”

Ayşe Şeyma Kaplan/Selçuk Üniversitesi

“Aynı alçakça sapıklıklar her gün Hilal Kaplan, Merve Şebnem Oruç, Merve Kavakçı, Fatmanur Altun’a yüzlerce kez tweetlerle yapılırken neredeydiniz? Hadi karşı cenah el ovuşturup seyreder de siz niye sustunuz? Niye duyar kasmadınız?”

Merve Şebnem Oruç/Gazeteci-Yazar

“Öyle… Bize gelince mesele olmuyor, mesele edilmiyor, yer gök ayağa kalkmıyor…”

Soruyorum, haksızlar mı?”

Bunlara bir de Sümeyra Yerkel’in haklı tepkisini ekleyelim!

“Sümeyra Yerkel

Bu iğrençlikleri lanetleyen dostumuz olmadığı için, başkalarından samimiyet zaten beklemiyoruz. Bize bunları ve bunun gibi yüzlercesini tekrar tekrar yutmak düşüyor yıllardır. Koşun koşun kınayın tabii. Kınayalım! Ama kimseyi ayırt etmeden.

Madem MLKP, PKK, DHKPC sevici Canan Kaftancıoğlu’nun çağrısı “şak” diye yanıt buluyor. Madem sanal sapıkların kimliği bir gecede tespit edilebiliyor. O halde AK Parti’ye oy veren, siz o makamlarda kalın diye mücadele edenlerin uğradıkları haksızlıklar niye umurunuzda olmuyor?

PKK seviciler mi oy verdi size? “Önder Apo’nun heykelini dikeceğiz, heykelini!” diyenler mi 15 Temmuz darbesine karşı direndi? “MLKP liderine bin selam” diyen Gezi eylemcileri mi AK Parti’ye darbe yapmaya kalkışan FETÖ-PKK’ya karşı mücadele etti?

Yahu her Allah’ın günü twitter’da bu milletin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, eşi Emine Erdoğan’a, kızları Sümeyye Bayraktar ve Esra Albayrak’a, Bilal Erdoğan’a en ağır küfürler hakaretler ediliyor!

Damatları Selçuk Bayraktar’a, Berat Albayrak’a her Alah’ın günü hakaretler yağıyor!

Hangi hakaretin peşine düştünüz? Hangi sapığın kimliğini tespit ettiniz? Kaç tanesinin yakasına yapıştınız? Hangisini aynı gece tutukladınız?

Bir tek Başak Demirtaş’ın “onuru”, “haysiyeti” mi var sizin gözünüzde?

Bakın Cem Küçük ne diyor!

“Başta Tayyip Erdoğan olmak üzere AK Partili birçok isme her gün binlerce kez küfrediliyor. Gezi’de, 17-25 Aralık sürecinde, 7 Haziran-1 Kasım sürecinde,

15 Temmuz’da ne hakaretler, galiz küfürler edildi. Hâlâ da ediliyor. Sadece şahsıma her gün bir dünya küfrediliyor. Hadi bu normal diyelim ama anormal olan durumlar var.

Birkaç etkili konumdaki AKP’li de -AK Partili değil- Başak Hanım’a edilen küfürleri kınamış. Başkan Erdoğan ve diğer AK Partililere küfredildiğinde onları kınıyor musunuz? Canan Kaftancıoğlu’nun Twitter’dan ettiği küfürler hâlâ duruyor? Silmeye tenezzül bile etmedi.

Karşı tarafın gazetecileri, siyasiler birçok yalan söylüyorlar ama o AKP’liler onlara tek söz etmiyor. Mesela Sultanahmet Camii için, “Orası da müze olsun” diyen CHP milletvekili İbrahim Kaboğlu’na bir şey dediniz mi? Ezana hakaretler eden CHP’liyi kınadınız mı? Emine Hanım’a Gezi’den beri edilen hakaretlere ses ettiniz mi?

Etmezsiniz, çünkü siyasi de olsanız, gazeteci de olsanız ezikseniz o eziklik hep kalıyor. Ha bir de ileride yargılanırım ya da bana hesap sorarlar korkusu var!.. “2023’ü Erdoğan kaybedebilir. En iyisi mi ben CHP’yle, HDP’yle aramı iyi tutayım” diyenler ismi belirsiz bir trolün attığı tweete anında tepki koyması gerektiğini düşünüyor. Ne tesadüf aynı isimler millî güvenliği ihlal eden Odatv çetesi üyesi Barış Pehlivan darbedildi diye de ortalığı ayağa kaldırmışlardı. Hâlbuki ortada ne darp vardı ne de başka bir şey…

Barış Pehlivan ve Başak Demirtaş için ortalığı ayağa kaldıranlar AK Partili biri söz konusu olunca gıkları çıkmıyor. Korkmayın ileride sizi yargılamazlar. Şartlar değişse de size bir şey olmaz. Ödünüz kopmasın!..

 

Şunu da görmüş olduk: Ne idüğü belirsiz bir hesaptan edilen tek bir hakaret ülke gündemini belirleyebilirmiş. Bazı AKP’liler de herkesten önce davranıp kınama yarışına girermiş…

Yazık. O makamları hak etmiyorsunuz.”

Kimse kusura bakmasın ama 18’lik iktidar, ezik muhafazakarların elde ettiği makamlar, adam kıtlığını ortadan kaldırmaya yetmedi!

Bence de “O makamları hak etmiyorsunuz!”

Reaksiyonlarınız
 • 0
  emoji-1
  Emoji
 • 0
  emoji-2
  Emoji
 • 0
  emoji-3
  Emoji

Gazeteci, yazar, eleştirmen...

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (266)

Popüler Yorumlar
 1. domperidone over the counter cheap carvedilol 25mg oral tetracycline 500mg

 2. buy generic tegretol online brand ciplox buy lincomycin paypal

Yapılan Yorumlar
 1. generic fulvicin 250 mg – order gemfibrozil 300mg buy gemfibrozil 300 mg sale

 2. buy dramamine for sale – buy dramamine 50mg without prescription order actonel 35 mg sale

 3. buy enalapril 10mg sale – doxazosin 2mg for sale order zovirax sale

 4. buy etodolac sale – buy monograph pills for sale buy pletal 100mg generic

 5. buy piroxicam paypal – order piroxicam 20mg generic exelon 3mg price

 6. order piracetam – buy secnidazole online buy generic sinemet

 7. buy hydrea generic – buy crixivan without a prescription robaxin canada

 8. divalproex 250mg cost – amiodarone 200mg generic topamax 200mg usa

 9. norpace tablets – lamivudine order online buy thorazine 100mg

 10. cheap cyclophosphamide for sale – buy strattera 10mg vastarel ca

 11. order spironolactone 100mg generic – order naltrexone 50mg for sale order generic naltrexone 50mg

 12. buy cyclobenzaprine 15mg for sale – cheap cyclobenzaprine buy enalapril 10mg generic

 13. order ondansetron 8mg for sale – brand detrol 2mg ropinirole 2mg ca

 14. where to buy ascorbic acid without a prescription – order ferrous sulfate pills cheap prochlorperazine without prescription

 15. 10/07/2024

  Профессионализм и внимательность сотрудников https://complex-ritual.ru/. В трудную минуту они окружили нас заботой и вниманием, взяв на себя все организационные вопросы. Услуги высокого качества по приемлемым ценам. Рекомендую эту компанию всем, кто ищет надежного ритуального партнера в Казани.

 16. buy durex gel – order durex gel buy zovirax eye drops

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir